W czym zatem tkwi sekret toniku Doppelherz?
O wyjątkowości preparatu decyduje specjalnie opracowana receptura na bazie naturalnych wyciągów roślinnych, witamin i żelaza, łącząca w sobie najcenniejsze właściwości zdrowotne z doskonałym smakiem. Formuła sporządzona przez farmaceutę z Essen, Josefa Petera Hennesa, okazała się tak skuteczna, że do dnia dzisiejszego stanowi podstawę słynnego toniku Doppelherz.
Doppelherz Vital Tonik jest stosowany dla zwiększenia sił witalnych organizmu nie tylko u osób starszych. Mogą z niego korzystać ludzie w różnym wieku, szczególnie w przypadku długotrwałego stresu, braku niektórych witamin i żelaza w diecie oraz dla wzmocnienia serca. Uniwersalizm preparatu wynika z zawartości szeregu składników o szerokim spektrum działania i w wysokich, skutecznych dawkach, które wzmacniają serce (wyciąg z głogu) i układ krążenia (bioflawonoidy z pestek czerwonych winogron i koncentrat wina), działają uspokajająco (wyciąg z melisy i głogu) oraz wzmacniająco (żelazo, witaminy z grupy B oraz witamina C).
Sekretem toniku jest więc bogactwo natury, w szczególności wysoka jakość i dawka użytych wyciągów roślinnych. O jakości preparatu świadczy choćby koncentracja składników ziołowych: np. zastosowano w nim aż 500 krotnie skoncentrowany wyciąg ze skórek czerwonych winogron, o gwarantowanej (standaryzowanej) zawartości aktywnych bioflawonoidów.
Wyciąg z owoców głogu
W dawnych wierzeniach głóg uważany był za roślinę o cudownych właściwościach – miał chronić przed piorunami i złymi duchami. Jednak to ze względu na jego zdrowotne właściwości bardzo ceniono go już w epoce starożytnej. W średniowieczu głóg stał się ważnym środkiem stosowanym w leczeniu dolegliwości serca i podagry (nawracające stany zapalne stawów). Był też stosowany przy nadpobudliwości (działa uspokajająco), a także przy przemęczeniu i bezsenności. Poświadczają to zapiski dotyczące medycyny ludowej z początku XIV wieku. Warto jednak podkreślić, że owoce głogu obecne były również w kuchni w postaci konfitur oraz jako dodatek do parzonej herbaty i wypiekanego chleba.
Współczesne badania udowodniły, że owoce i kwiaty głogu mogą być skutecznie stosowane nawet przy niewydolności serca. Wspomagają one pracę naczyń krwionośnych, rozszerzają naczynia wieńcowe, zwiększając przepływ krwi w naczyniach wieńcowych, co powoduje dotlenienie mięśnia sercowego i zwiększenie jego wydolności.
Wyciąg z melisy
W starożytności wierzono, że melisa może przywrócić człowiekowi siły witalne. Dodawano ją więc do kąpieli, dzięki czemu skóra nie tylko pięknie pachniała, ale też doskonale się regenerowała. Przygotowywany z niej wywar podawano jako lek na uspokojenie i melancholię. W XVIII w. melisa, nazywana „cytrynowym zielem”, na stałe weszła do apteczki zielarskiej, a ze względu na właściwości lecznicze zalecana była na coraz większą ilość dolegliwości.
Dzięki zawartości olejków eterycznych melisa jest środkiem na uspokojenie i dobry sen. Zaleca się ją w stanach pobudzenia nerwowego, jak rozdrażnienie, nerwowość, bezsenność oraz przewlekłe zmęczenie. Melisa pozytywnie wpływa również na układ pokarmowy: łagodzi skurcze mięśni gładkich w jelitach, poprawia wydzielanie soku żołądkowego, ułatwiając w ten sposób trawienie, a jednocześnie pobudzając apetyt.
Wyciąg ze skórek czerwonych winogron i koncentrat wina
Już sam Hipokrates właściwości winogron porównywał do właściwości miodu. W medycynie starożytnej i ludowej leczono nimi zaparcia, choroby układu pokarmowego (np. biegunki i cholerę), skaleczenia i rany. Jak pisał słynny XVI-wieczny medyk Paracelsus: „Wino jest pokarmem, lekiem i trucizną – decyduje tylko dawka.”
Skórki czerwonych winogron są bogatym źródłem bioflawonoidów – naturalnych substancji pełniących funkcje obronne i odpornościowe u roślin. Resweratrol jest jednym z lepiej przebadanych bioflawonoidów: występuje w skórkach i pestkach czerwonych winogron i stąd można go znaleźć również w czerwonym winie. Ogranicza utlenianie dobrego cholesterolu w organizmie, dzięki czemu korzystnie wpływa na stan serca i naczyń krwionośnych. Dużemu spożyciu czerwonego wina we Francji przypisuje się rzadsze występowanie chorób serca i układu krążenia wśród jej mieszkańców. Efekt ten nazywa się „French paradox”, ponieważ kuchnia francuska nie należy do szczególnie zdrowych i lekkostrawnych.
Dzienna porcja Vital Toniku odpowiada prozdrowotnej dawce bioflawonoidów zawartej w 2 kieliszkach czerwonego wina. Sprawia to, że nawet osoby, które z różnych powodów nie mogą pić wina, mają szansę czerpać ze zdrowotnych korzyści czerwonych winogron pod postacią Toniku Doppelherz.
Ponadczasowy prezent
Wyjątkowość Toniku Doppelherz to przede wszystkim naturalne składniki, sprawdzona jakość i doskonały smak. Ponieważ posiada tak szerokie właściwości wzmacniająco-witalizujące, może być stosowany przez każdego – bez względu na wiek. Doskonale znana marka budzi zaufanie, co sprawia, że Doppelherz Vital Tonik nadaje się doskonale na prezent, stając się idealnym wyrazem naszej troski o zdrowie najbliższych.